Grudzień pełen magii!

data publikacji: 30/12/2022

Minął najbardziej magiczny miesiąc w ciągu roku, spieszymy więc z grudniowym podsumowaniem - wiele się u nas działo! W ramach prowadzonych zajęć dydaktycznych przeanalizowaliśmy tematy związane z dinozaurami, kosmosem i (co oczywiste) Bożym Narodzeniem! Wspólnie prześledziliśmy losy wyginionych stworzeń oraz przemierzyliśmy galaktykę! Wpatrując się w piękne śnieżynki i malowane mrozem wzorki zastanawialiśmy się, na czym polega wyjątkowość świąt, czy lepiej dawać czy brać oraz o kim i o czym należy pamiętać  w tym szczególnym czasie! Wraz z końcem grudnia nadeszła pora na pożegnanie ze wspomnieniami ze starego roku oraz snucie noworocznych planów!

Poza realizacją założeń podstawy programowej, braliśmy udział w najróżniejszych aktywnościach:

  • 1 grudnia pani Asia zaprosiła nas do udziału w zajęciach cavioterapii, podczas których poznaliśmy urocze świnki morskie - Zdzisia i Rysia!
  • 6 grudnia odbyła się świąteczna sesja zdjęciowa - piękne fotografie autorstwa pani Julii stały się fantastyczną pamiątką na lata!
  • Tego samego dnia nastąpiło długo wyczekiwane spotkanie z Mikołajem - wspaniałe prezenty przyniosły Małym Wielkim moc radości!
  • 8 grudnia Teatr Kulturka zaprezentował w naszym Przedszkolu świąteczny spektakl pt. "O, choinko!"
  • 12 grudnia nagrywaliśmy jasełka - nasze Przedszkolaki miały okazję przećwiczyć swoje umiejętności wokalno-recytatorskie!
  • Między 15 a 20 grudnia w każdej z grup odbyły się warsztaty integracyjne z udziałem Rodziców - dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
  • 22 grudnia obchodziliśmy przedszkolną wigilię - nasze sale wypełniły się zapachem pierniczków, dźwiękiem kolęd oraz mocą dobrych życzeń!
  • W tym miesiącu swoje urodzinki świętowali: Karolcia, Jagna i Jaś z grupy Zdobywców oraz Emilka, Maja R. i Ninka z grupy Odkrywców! 

 

Dodatkowo, jak zwykle sporo tańczyliśmy, śpiewaliśmy oraz malowaliśmy, rozwijając swoje twórcze możliwości - zapraszamy do naszej galerii zdjęć!

chmurka aktualności dół