Karnawałowe szaleństwa!

data publikacji: 28/02/2023

Mimo, że luty to najkrótszy z miesięcy, w naszym Przedszkolu nie brakowało atrakcji! Mali Wielcy rozprawiali na najróżniejsze tematy – w dydaktycznych podróżach odwiedziliśmy teatr i filharmonię, wspólnie poznawaliśmy zawody oraz utrwalaliśmy wiadomości na temat zdrowego stylu życia! Dodatkowo sporo liczyliśmy, rysowaliśmy, tańczyliśmy i śpiewaliśmy, rozwijając wszystkie twórcze możliwości naszych Przedszkolaków!
Poza realizacją podstawy programowej braliśmy udział w aktywnościach dodatkowych:
•    8 lutego obie grupy Poszukiwaczy wzięły udział w warsztatach z paniami policjantkami oraz strażniczkami miejskimi – spotkanie okazało się znakomitą okazją do przypomnienia Przedszkolakom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa oraz zapoznania z kolejnym zawodem! Tożsame warsztaty dla grupy Zdobywców i Odkrywców odbyły się 20 lutego!
•    W ramach zajęć Muzykolandii pani Dominika i pani Marta zaprosiły nas do karnawałowego korowodu oraz aktywnego słuchania muzyki!
•    9 lutego nasze Przedszkole odwiedziły ponownie Mira i Dara, piękne owczarki niemieckie!
•   14 lutego obchodziliśmy Walentynki!

  • 16 lutego wzięliśmy udział w warsztatach muzyczno-teatralnych organizowanych przez Teatr Kulturka – interaktywny spektakl pt. „To nie kawał, to karnawał!” zachwycił Małych Wielkich! Ponadto, tego samego dnia zajadaliśmy się pysznymi pączkami, świętując tradycję Tłustego Czwartku!

•    17 lutego odbył się długo wyczekiwany balik karnawałowy – nasze sale wypełniły się barwną obecnością księżniczek, strażaków i wielu postaci z bajek!
•    Urodzinki świętowały Ala i Julka z grupy Poszukiwaczy 1, Gecia z grupy Poszukiwaczy 2 oraz Ignacy z grupy Zdobywców!

 

Fantastyczne zdjęcia z tego miesiąca wypełniły już naszą galerię!
 

chmurka aktualności dół