Messy Play Day!

data publikacji: 15/04/2020

Każdy wtorek w naszym Przedszkolu to Messy Play Day, czyli czas, kiedy bałagan nie stanowi żadnej przeszkody dla dobrej zabawy! Ba, jest wręcz jej katalizatorem!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sensoplastyka to zajęcia, których nazwa wywodzi się z angielskiego słowa „sense”, oznaczającego zmysł lub odczucie. Najprościej mówiąc: są to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, konsystencji, faktur, a nawet… smaków!   Poprzez styczność z makaronem, kiślem, ryżem czy budyniem, pobudzane są wszystkie zmysły Małych Wielkich - wzrok, dotyk, węch, smak, a nawet słuch!  

 

 

 

Na zajęciach, nasze Przedszkolaki odkrywają kreatywne możliwości najróżniejszych produktów spożywczych, tworząc chociażby ryżowe „rzeźby” czy zmieniając mąkę kukurydzianą i olej w piasek kinetyczny. Chcemy, aby w ten sposób rozwijali zarówno swoją percepcję, jak i twórcze myślenie.

 

 

W domowym zaciszu, zwłaszcza w kuchni, znaleźć można mnóstwo inspiracji do korzystania z metody sensoplastyki. Jeśli są Państwo  w stanie zaakceptować bałagan, to zachęcamy do wykorzystania dostępnych pod ręką produktów spożywczych do zorganizowania Dzieciom wspaniałej zabawy! 

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej galerii  zdjęć, gdzie odnajdą Państwo jeszcze więcej pięknych obrazów, dokumentujących radość, wyzwoloną poprzez Messy Play!

 

chmurka aktualności dół