Moc atrakcji!

data publikacji: 03/06/2022

To był tydzień pełen wrażeń! Najważniejszymi wydarzeniami stały się oczywiście Dzień Dziecka oraz występ z okazji Dnia Mamy i Taty - oba święta okazały się bardzo emocjonującymi przeżyciami! Uroczystości stanowiły znakomitą podstawę do rozmów na temat roli rodziny w życiu człowieka. Dodatkowo poruszyliśmy kwestie związane z wartościami takimi jak tolerancja i różnorodność. W ramach zorganizowanych aktywności udało nam się zaobserwować kilka niesamowitych doświadczeń i eksperymentów, rozwijać umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne, a także poszerzać wiedzę o otaczającym nas świecie! 

 

W ramach obchodów środowego święta, Mali Wielcy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których zajadali się samodzielnie przygotowanymi goframi i lodami! Grupa Odkrywców zaś spędziła pierwszy dzień czerwca na wycieczce - Przedszkolaki odwiedziły Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, gdzie odbywały się wspaniałe pokazy i zajęcia podzielone na następujące części:

I. Kolorowy pokaz chemiczny: zegar jodowy, pasta do mycia zębów dla słonia,  tęczowa fontanna;

II. Ciekawe doświadczenia fizyczne: rocket pasta czyli... silnik odrzutowy z makaronu, tornado w butelce, lampa Lava, jajko w butelce i jajko nudysta;

III. Chemiczne boom boom & suchy lód: chemiczny wulkan, chemiczna ciuchcia, przedziwny suchy lód, krzyczące łyżeczki, pęcherzyki napięcia powierzchniowego, baliiz flizzer, bąbelkowa tęcza! Było naprawdę fantastycznie!

 

Tydzień zwieńczył pełen wzruszeń występ, na którym zgromadziła się cała społeczność naszego Przedszkola! 

 

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć, którą wypełniły piękne ujęcia z tego tygodnia!

chmurka aktualności dół