Przedszkole prywatne – dobry start dla Twojego dziecka

data publikacji: 04/07/2019

W życiu większości rodziców przychodzi moment, kiedy nie mogą już spędzać ze swoją pociechą całego czasu, co wiąże się z koniecznością zapisania maluszka do przedszkola. Wbrew pozorom rozłąka z dzieckiem wcale nie musi być stresującym przeżyciem, ani dla opiekuna, ani dla dziecka. Wybierając przedszkole prywatne, możesz znacznie ułatwić swojemu dziecku dostosowanie się do nowych realiów. Sprawdź, jak wiele drzwi mogą otworzyć przed ciekawym świata maluszkiem nowoczesne przedszkola niepubliczne.

Przedszkole prywatne, gdzie dziecko rozwija skrzydła

Przedszkola niepubliczne nie są placówkami, których zadania ograniczają się głównie do zapewnienia dzieciom opieki podczas nieobecności rodziców. Działające w nowoczesnym duchu przedszkole prywatne jest przestrzenią kreatywnej współpracy z dzieckiem, miejscem rozwijania pasji, poznawania świata i siebie samego. Oprócz realizowania programu zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wykwalifikowani nauczyciele rozbudzają w dzieciach ciekawość na wycieczkach, rozwijają ich wyobraźnię i umiejętności manualne na zajęciach plastycznych, uczą dzieci samodzielności na warsztatach kulinarnych i wdrażają podstawy języka angielskiego. Dzieci regularnie uczęszczające do przedszkoli z bogatą ofertą dydaktyczną rozpoczną edukację szkolną z rozwiniętymi, bogatymi umiejętnościami, które ułatwią dziecku stawianie pierwszych kroków w szkole.

Ponadto, codzienne wizyty w przedszkolu są dla milusińskich źródłem ogromnej frajdy. Kontakt z rówieśnikami pozwala dziecku nawiązywać pierwsze relacje, uczy egzystencji w grupie i wrażliwości na potrzeby innych, co szybko zaowocuje w przyszłości.

Każde dziecko jest wyjątkowe

Jak nikt inny wiemy, że każde dziecko rozwija się swoim własnym rytmem, ma swoje potrzeby i wymagania. Wybierając przedszkole prywatne, dajesz swojemu dziecku szansę na korygowanie swoich nieprawidłowych nawyków, otaczasz go opieką wykwalifikowanych pedagogów i specjalistów – psychologa, logopedy, mediatora rodzinnego. Dzieci wymagające szczególnej opieki albo maluszki mające niewielkie problemy z mową czy emocjami mają szansę uczestniczenia w indywidualnych zajęciach, gdzie cała uwaga specjalisty skupia się wyłącznie na nich.

Coraz większą grupę dzieci dotykają różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe i alergie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego przedszkolaka, dostosowujemy menu do osobistych potrzeb. Wśród posiłków przygotowanych przez wyspecjalizowaną firmę cateringową uwzględnione są dania dedykowane osobom na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, wegetariańskiej i dla dzieci z fenyloketonurią.

Przedszkola niepubliczne dostosowane do indywidualnych oczekiwań

Ważne obowiązki zatrzymały Cię w pracy? Nie możesz odebrać swojego dziecka w standardowych godzinach? W przeciwieństwie do większości placówek państwowych przedszkola niepubliczne dają rodzicom większą elastyczność. Możesz mieć pewność, że konieczność uczestniczenia w ważnej konferencji albo wyjazd służbowy nie odbije się negatywnie na Twoim dziecku.

chmurka aktualności dół