Rozwiewamy wątpliwości: placówka państwowa czy niepubliczne przedszkole?

data publikacji: 30/06/2019

Każdy rodzic planujący zapisanie swojej pociechy do przedszkola musi wybrać między placówką publiczną a przedszkolem niepublicznym. Decyzja, jaką podejmiesz, będzie rzutowała nie tylko na Twój komfort, ale przede wszystkim na edukację maluszka. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej obu wariantom. Czy warto wybrać niepubliczne przedszkole? Dlaczego to właśnie przedszkole prywatne Mali Wielcy cieszy się dużym uznaniem najbardziej wymagających rodziców? Sprawdź!

Przedszkola prywatne kontra placówki publiczne

Rodzice chcący zapisać swoją córkę czy syna do pobliskiego przedszkola państwowego, muszą uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości. Niestety, wydłużające się kolejki chętnych często sprawiają, że tylko nieliczni mogą liczyć na miejsce w przedszkolu. Dzieci, którym poszczęściło się i mogą stać się częścią grupy w publicznym przedszkolu, mogą liczyć na bardzo okrojone zajęcia z języka angielskiego czy rytmiki. Indywidualne ćwiczenia z logopedą czy gimnastyka korekcyjna nie są objęte w standardowym pakiecie, dlatego muszą być dodatkowo opłacane. Nie każdy rodzic zdaje sobie również sprawę z faktu, że posyłając dziecko do tego typu placówki, nie są całkowicie zwolnieni z opłat (bezpłatny pakiet obejmuje jedynie 5 godzin opieki dziennie). Ponadto, ze względu na liczne grupy, uwaga opiekunów dzielona jest między kilkudziesięciu podopiecznych, co uniemożliwia poświęcenie należnej uwagi każdemu maluszkowi. Dużo większe możliwości rozwoju stwarzają maluszkom przedszkola prywatne.

Przedszkola prywatne – opieka i znacznie więcej

Wybierając niepubliczne przedszkole, zapewniasz swojemu dziecku optymalne warunki do nauki, rozwijania swoich pasji i kreatywności. Przedszkola prywatne oferują rodzicom nie tylko opiekę doświadczonych pedagogów, ale również bogatą ofertę zajęć dodatkowych – lekcje angielskiego wykraczające zakresem poza podstawę MEN, zajęcia taneczne i plastyczne, liczne warsztaty i wycieczki. Dzieci na co dzień przebywają w niewielkich grupach, dzięki czemu czują się bardziej swobodnie, łatwo nawiązują relacje z rówieśnikami oraz swoim opiekunem. Pedagog prowadzący maksymalnie piętnastoosobową grupę może poświęcić każdemu dziecku należytą uwagę, co daje mu możliwość zaobserwowania problemów czy wręcz przeciwnie – szlifowania rozwijających się talentów. Przedszkola prywatne bardziej elastycznie reagują na potrzeby dzieci niż placówki państwowe – dostosowują menu do alergii i nietolerancji (nawet tych rzadko spotykanych), nie narzucają dzieciom konieczności udania się na drzemkę i są otwarte zdecydowanie dłużej.

Przedszkole prywatne Mali Wielcy – bo dzieci są najważniejsze

Usytuowane w centrum Poznania przedszkole prywatne Mali Wielcy otacza każde dziecko należytą troską. Współpracujemy z najlepszymi pedagogami, psychologami, logopedami i mediatorami rodzinnymi, aby zniwelować indywidualne problemy naszych podopiecznych. Przedszkole prywatne Mali Wielcy dysponuje przestronnymi, jasnymi salami zaprojektowanymi specjalnie dla najmłodszych. Nad bezpieczeństwem przedszkolaków czuwa nie tylko kadra, ale również monitoring.

chmurka aktualności dół