O nas

data aktualizacji: 08.01.2019

Co nas wyróżnia

Twórcze możliwości

Stawiamy na rozwój myślenia kreatywnego i twórczego działania, pozwalający dzieciom odkryć w sobie zamiłowania, które w przyszłości mogą przerodzić się w piękne pasje. Mały człowiek w naszym przedszkolu ma szansę na bliskie spotkania ze sztuką - dotknąć jej, poznać jej tajniki, wreszcie samodzielnie coś stworzyć. Dzięki przygodzie z różnymi artystycznymi dziedzinami przekona się, co naprawdę lubi.   

Bogata oferta zajęć

W ramach naszej oferty realizujemy znacznie więcej niż podstawę programową. Zgodnie z ideą rozwoju twórczych możliwości prowadzimy z naszymi Maluchami szereg zajęć artystycznych i edukacyjnych o charakterze warsztatowym – plastycznych, muzycznych, tanecznych, językowych. Nasi Mali Wielcy pod opieką profesjonalnych instruktorów – nauczycieli i artystów - uczą się przez zabawę i angażują w różnego typu zadania i wyzwania.

Angielski przez cały dzień

U nas zajęcia języka angielskiego trwają cały dzień. Nie mają formy zamkniętej w sztywnych ramach godzin lekcyjnych czy zegarowych. Wykwalifikowany lektor jest jednocześnie opiekunem-pedagogiem, który przebywa z dziećmi przez cały dzień i podczas zabawy czy zajęć edukacyjnych lub artystycznych włącza do konwersacji słowa i zwroty w języku angielskim dostosowane do poziomu wiekowego.

Niewielkie grupy

W naszym przedszkolu każdego z naszych Podopiecznych chcemy poznać jak najlepiej, by z każdym z osobna nawiązać porozumienie i dać mu poczucie bezpieczeństwa. Zgodnie z tym założeniem do każdej z grup przyjmujemy maksymalnie 16 dzieci. W tak niewielkim gronie dzieci mają szansę zachować poczucie indywidualności oraz jednocześnie dość szybko dobrze poznać rówieśników i nawiązać z nimi przyjazne relacje.  

Znakomita lokalizacja

Mali Wielcy Przedszkole Twórczych Możliwości to nowoczesna placówka przedszkolna zlokalizowana w centrum Poznania, położona w zacisznym otoczeniu nadwarciańskiej zieleni, z dala od zgiełku miasta. Do przedszkola z łatwością można się dostać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Spacer z pobliskiego przystanku autobusowego i tramwajowego zajmuje około 5 minut.

Bezpieczne wnętrza

Nasza placówka znajduje się w nowoczesnym budynku. Koncepcja wnętrz przedszkola została przygotowana przez architektów, którym przyświecała idea stworzenia komfortowej i przytulnej przestrzeni dla dzieci z różnych grup wiekowych, z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Każda z sal jest obszerna, dobrze oświetlona i wyposażona w monitoring. Zadbano też o odpowiednią, pełną ciepłych i radosnych barw kolorystykę wnętrz. 

 

Misja

Rozwój poprzez twórczą stymulację

Naszym priorytetem, obok zapewnienia dzieciom opieki oraz bezpieczeństwa, jest pobudzanie i wspieranie twórczej aktywności naszych Wychowanków poprzez odkrywanie i eksperymentowanie. Uwzględniając predyspozycje, upodobania i wiek dzieci, stwarzamy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju edukacyjnego, emocjonalnego i artystycznego. Inspirujemy dzieci do działania, zaszczepiamy ducha współpracy, a także wspieramy krytyczne myślenie. Zachęcamy do działania i poszukiwania własnych, różnorodnych rozwiązań. 

Kształtowanie postaw społecznych

Mali Wielcy Przedszkole Twórczych Możliwosci uczy dzieci samodzielności i podejmowania inicjatyw. Kształcimy naszych Podopiecznych w zakresie umiejętności współdziałania i rozwiązywania problemów indywidualnych oraz tych wynikających z funkcjonowania w grupie. Nasi Wychowankowie poznają właściwe postawy moralne, uczą się zasad dobrego wychowania, poznają świat z różnych punktów widzenia. Mówimy im o szacunku do drugiego człowieka, poszanowaniu praw zwierząt i o ekologicznych zachowaniach.

Najwyższa troska o jakość i formę nauczania

Rozwijamy swoją wiedzę, by jeszcze lepiej pracować z dziećmi i na ich rzecz. Nasze działania poddajemy analizie i wyciągamy wnioski z naszej pracy. Pedagodzy i współpracujacy z nami specjaliści różnych dziedzin na bieżąco uzupełniają swoją wiedzę, studiują literaturę przedmiotu, biorą udział w szkoleniach, warsztatach, sympozjach i konferencjach.Realizujemy nie tylko obowiązującą podstawę programową, lecz także szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, prowadzonych przez ekspertów i pasjonatów. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom zapewniamy wsparcie psychopedagogiczne w przekraczaniu progu przedszkola.

Wizja

Nasi Mali zawsze Wielcy

W naszym przedszkolu ze wsparciem wykwalifikowanej, kompetentnej, zaangażowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej chcemy każdego dnia odkrywać przed naszymi Podopiecznymi nowe możliwości – twórcze i edukacyjne. Pragniemy, by nasi Wychowankowie nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną na kolejnych etapach edukacji przedszkolnej, lecz także rozwijali swój potencjał kreatywny i zdolności, by stawać się myślącymi samodzielnie, odważnymi, ciekawymi świata MAŁYMI WIELKIMI LUDŹMI.

Wielki Małych potencjał twórczy

Wiemy, że dzieci mają różne, często ponadprzeciętne zdolności, które należy odkryć na jak najwcześniejszym etapie i pokierować nimi odpowiednio, bez wywierania presji. Najpierw wnikliwie przyglądamy się naszym Podopiecznym, a następnie pokazujemy im różne formy kreatywności, dajemy narzędzia, podsuwamy pomysły na ich zastosowanie, zachęcamy do odnalezienia takiego zajęcia, które sprawia im największą radość. Dajemy dzieciom dostęp do wielu form artystycznych stymulujących potencjał twórczy.

Wielcy duchem i otwarci na dialog

W naszej pracy nadajemy priorytet metodom pracy w duchu indywidualizacji - wspieramy rodziców i ich pociechy we wszelkich trudnościach, jak i dostrzegamy każdy sukces. Nasza kadra głęboko wierzy w wartość rozmowy i współpracy, a jej siłą napędową jest troska o rozwój każdego dziecka. Nasi nauczyciele zawsze chętnie poświęcają czas na rozmowę z rodzicami, których regularnie wyposażają w informacje dotyczące funkcjonowania i możliwości dziecka. 

chmurka aktualności dół